Link checker (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Response
id: Jawaban

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Preview
id: Pratinjau

en: n/a
id: t/t

en: Error
id: Kesalahan

en: Set @type %title to unpublished.
id: Ubah @type %title menjadi tidak terpublikasi.

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
id: @module (<span class="admin-disabled">nonaktif</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
id: @module (<span class="admin-enabled">aktif</span>)

en: Drupal core
id: Inti Drupal

en: filter
id: saringan

en: MySQL database
id: Database MySQL

en: Check settings
id: Periksa pengaturan

en: Requires: !module-list
id: Membutuhkan: !module-list

en: Missing text format: %format.
id: Format teks hilang: %format.
