Linkit (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Cancel
fa: لغو

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Anchor
fa: لنگر

en: ID
fa: شناسه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Class
fa: کلاس

en: published
fa: منتشرشده

en: Node settings
fa: تنظیمات گره

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Display node published status
fa: نمایش وضعیت انتشار یک مطلب
