Linkit (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Cancel
sv: Avbryt

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Insert
sv: Infoga

en: Anchor
sv: Ankare

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Class
sv: Klass

en: Link to node
sv: Länka till nod

en: published
sv: publicerad

en: Node settings
sv: Inställningar för noder

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Link to
sv: Länka till

en: Accesskey
sv: Åtkomstnyckel

en: Search for your internal content <b>OR</b> type the URL (http://www.example.com)
sv: Sök efter internt innehåll <strong>ELLER</strong> skriv in en fullständig URL (http://www.exempel.se)

en: Linkit node settings
sv: Inställningar för Linkit node

en: Information to display in the autocomplete field
sv: Information att visa i det automatiskt kompletterande fältet

en: Display node id (nid)
sv: Visa nod-ID (nid)

en: Display node content type
sv: Visa nodens innehållsstyp

en: Display node published status
sv: Visa nodens publiceringsstatus

en: Display node language
sv: Visa nodens språk

en: Display node created time
sv: Visa tid då noden skapades

en: Display node changed time
sv: Visa tid då noden uppdaterades

en: Show unpublished nodes in the result
sv: Visa opublicerade noder i resultatet

en: Get search result styled link
sv: Länk för att få sökresultat stilade

en: Linkit settings
sv: Inställningar för Linkit

en: Loading path...
sv: Laddar sökväg...

en: <em class="notice">Notice: No selection element was found, your link text will appear as the item title you are linking to.</em>
sv: <em class="notice">Observera: Inget valt element kunde hittas, din länktext kommer att bli densamma som innehållet du länkar till.</em>

en: No URL
sv: Ingen URL

en: Browse server
sv: Bläddra på servern

en: Display the book a node belong to
sv: Visa den bok noden tillhör

en: Include this content types in the search result
sv: Inkludera denna innehållstyp i resultatet

en: If none is checked, all content types will be present in the search result.
sv: Om ingen är markerad kommer alla innehållstyper att visas i sökresultatet.

en: Without the hash (#)
sv: Utan nummertecken (#)

en: Configure Linkit
sv: Konfiguerera Linkit

en: Administer linkit settings
sv: Administrera inställningar för Linkit
