Linkit - Enriched linking experience (7.x-2.5) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Roles
id: Peran

en: System
id: Sistem

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Profile
id: Profil

en: Close
id: Tutup

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Add new profile
id: Tambah profil baru

en: Search content
id: Mencari konten

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Broken/missing handler
id: Handler rusak/hilang

en: Character limit
id: Batas jumlah karakter

en: Weight for @title
id: Bobot @title
