Linkit (7.x-2.7) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: Roles
id: Peran

en: Fields
id: Bidang isian

en: System
id: Sistem

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Profile
id: Profil

en: Close
id: Tutup

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Add new profile
id: Tambah profil baru

en: Page not found
id: Halaman tidak ditemukan

en: Search content
id: Mencari konten

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Broken/missing handler
id: Handler rusak/hilang

en: Character limit
id: Batas jumlah karakter

en: Profile type
id: Tipe Profil

en: Weight for @title
id: Bobot @title
