Linkit - Enriched linking experience (7.x-3.5) - en to bo translation catalogue (96 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Images
bo: པར་རིས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Id
bo: ཨང་རྟགས

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Link to content
bo: ནང་དོན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Relationship
bo: འབྲེལ་བ

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Editors
bo: རྩོམ་སྒྲིག་མཁན

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Broken/missing handler
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ་འམ་ཁ་ཚང་མིན་པའི་སྒྲིག་བྱེད

en: Character limit
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཚོད་འཛིན

en: Include unpublished nodes
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱང་འདུས་པ

en: Access key
bo: བེད་སྤྱོད་ལྡེ་མིག

en: Autocomplete options
bo: རང་འགྲིག་གི་འདེམས་ཚན

en: Profile type
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་རིགས

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད

en: URL type
bo: URL་རིགས

en: Enable @title
bo: @title་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Open file browser
bo: ཡིག་ཆ་ཀློག་བྱེད་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Linkit profile
bo: Linkit སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ

en: Linkit profiles
bo: Linkit སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ

en: Available tokens: %tokens.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་མཚོན་གྲངས། %tokens

en: Show file scheme
bo: ཡིག་ཆའི་འཆར་འགོད་སྟོན་པ

en: Group files by scheme
bo: སྡེབ་ཁ་ལ་བསྟུན་ནས་ཡིག་ཆ་ཁག་བགོ་བ

en: Show thumbnails <em>(using the image style !linkit_thumb_link)</em>
bo: བསྡུས་པར་སྟོན་པ།<em>༼པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་!linkit_thumb_link་སྤྱོད་པ༽</em>

en: Show pixel dimensions
bo: བརྙན་རྒྱུའི་ཚད་སྟོན་པ

en: Note that only public files are supported.
bo: སྤྱི་སྤྱོད་ཡིག་ཆ་ཁོ་ན་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད་པ་ཤེས་དགོས།

en: Key press delay
bo: མནོན་མཐེབ་ཀྱི་དུས་རྒྱང་ཚད

en: Remote timeout
bo: ཕྱི་རོལ་གྱི་དུས་བཀག

en: !type plugin settings
bo: !type་ཡི་ཟུར་སྒྲིག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Type filter
bo: རིགས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད

en: If left blank, all types will appear in autocomplete results.
bo: གལ་སྲིད་སྟོང་བ་བསྐྱུར་ཚེ། རང་འགྲིག་གི་མཇུག་འབྲས་ནང་དུ་རིགས་ཡོངས་མངོན་ངེས།

en: Group by bundle
bo: ཕྱོགས་སྡོམ་ལ་བསྟུན་ནས་ཁག་བགོ་བ

en: Managed files
bo: དོ་དམ་བྱས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ

en: Extend Linkit with file support (Managed files).
bo: Linkit་ལ་ཡིག་ཆའི་ནུས་པ་རྒྱ་སྐྱེད་པ༼དོ་དམ་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ།༽

en: Extend Linkit with @entity support.
bo: Linkit་ལ་@entity་རམ་འདེགས་རྒྱ་སྐྱེད་བྱེད་པ།

en: Linkit field settings
bo: Linkit ཡི་གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད

en: Insert plugin
bo: ནང་འཛུགས་འཇུག་པ

en: - Select an insert plugin -
bo: -ནང་འཇུག་གི་ཟུར་སྣོན་ཞིག་འདེམས་པ-

en: HTML Link
bo: HTML སྦྲེལ་ཐག

en: Raw URL
bo: ཐོག་མའི་UR

en: New window (_blank)
bo: སྒྲོམ་གསར་བ༼_blank༽)

en: Top window (_top)
bo: སྒྲོམ་གོང་མ༼_top༽

en: Same window (_self)
bo: སྒྲོམ་དེ་རང་ལ༼_self༽

en: Parent window (_parent)
bo: རྩ་བའི་སྒྲོམ༼_parent༽

en: Enable Linkit for this field.
bo: གནས་ཁོངས་འདིར་Linkit་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: - Select a profile -
bo: -སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ཞིག་འདེམས་པ-

en: Button text that activates linkit modal.
bo: linkit འཆར་ངོས་འགོ་འཛུགས་བྱེད་པའི་མཐེབ་ཀྱི་ཡིག་གེ

en: You must select an profile.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་ཏུ་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Provides an easy interface for inserting links.
bo: སྦྲེད་ཐག་ནང་འཇུག་བྱེད་ཆེད་དུ་འཆར་ངོས་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་པ།

en: Could not find the Linkit profile.
bo: Linkit སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་རྙེད་མ་ཐུབ།

en: Change profile
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་བརྗེ་བ

en: Loading Linkit dashboard...
bo: Linkit ཡི་ཆ་འཕྲིན་ངོས་འཇུག་བཞིན་ཡོད།

en: Manage Linkit profiles.
bo: Linkit ཡི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དོ་དམ་བྱེད་པ།

en: You have to select a insert plugin for profiles used with fields.
bo: གནས་ཁོངས་ལ་སྤྱོད་པའི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ལ་ནང་འཇུག་གི་ཟུར་སྣོན་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: This profile will be used with
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་འདི་གང་ལ་སྤྱོད་དགོས་པ

en: This profile will be used with editors like CKeditor or TinyMCE.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་འདི་སྤྱོད་བྱེད་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་ལག་ཆ། དཔེར་ན་CKeditor དང་ཡང་ན་TinyMCE་ལྟ་བུ།

en: This profile will be used with fields that do not have any editors.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་ལག་ཆ་མེད་པའི་གནས་ཁོངས་ལ་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན།

en: Attach this profile to one or more text formats
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་འདི་ཡིག་གེའི་རྣམ་པ་གཅིག་གམ་ཁ་ཤས་ལ་སྦྱོར་བ

en: - Select one or more text format-
bo: -ཡིག་གེའི་རྣམ་བཞག་གཅིག་གམ་འགའ་ཞིག་འདེམས་པ-

en: Search plugins
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཟུར་སྣོན

en: Linkit is all about the search plugins. They define what content Linkit will present in the autocomplete search field.
bo: Linkit ཡི་གཙོ་གནད་ནི་འཚོལ་བཤེར་ཟུར་སྣོན་དེ་དག་ཡིན་ལ། དེ་དག་གིས་རང་འགྲིག་འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས་ཁོངས་ནང་དུ་Linkit ཡིས་ནང་དོན་གང་སྟོན་དགོས་པར་གཏན་ཁེལ་བྱེད།

en: Insert methods
bo: ནང་འཇུག་གི་ཐབས་ལམ

en: Insert paths as:
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་འཇུག་བྱེད་སྟངས།

en: Raw paths
bo: ཐོག་མའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Raw paths, with a slash (/) in the beginning.
bo: ཐོག་མའི་སྦྲེད་ལམ། འགོ་ལ་ཡོ་ཤད༼/༽སྦྱོར་བ།

en: This will insert Drupal internal paths like
             %example_link which is probably what you want if you are going to use
             this profile together with <strong>fields</strong>.
             <br/>If used in textareas, these paths typically need to be formatted
             using a input filter, but provides more flexibility in a multilingual
             site or when moving a site.
bo: འདིས་Drupal ནང་ཁུལ་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དག་
             %example_link་ལྟར་ནང་འཇུག་བྱེད་ངེས། དེ་ནི་ཁྱེད་ཀྱིས་
        སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་འདི་དང་<strong>གནས་ཁོངས</strong>་མཉམ་དུ་སྤྱོད་པའི་སྐབས་སུ་དགོས་མཁོ་ཡིན་སྲིད།
             <br/>གལ་སྲིད་ཡིག་གེའི་ཁོངས་སུ་སྤྱོད་ཚེ། སྦྲེལ་ལམ་འདི་དག་ལ་ནང་འཇུག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྤྱད་ནས་རྣམ་གཞག་སྒྱུར་དགོས།
        དེས་སྐད་རིགས་སྣ་མང་གི་དྲ་ཚིགས་དང་དྲ་ཚིགས་སྤོར་བའི་སྐབས་སུ་
    	 སྟབས་བསྟུན་བདེ་བོ་ཡོད།

en: These will have no effect on already created links.
bo: འདི་དག་གིས་སྔོན་དུ་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཐེབས་མི་སྲིད།

en: Alias paths
bo: མིང་གཞན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: IMCE File Picker
bo: IMCE ཡིག་ཆ་གདམ་བྱེད

en: Enable !imce File Picker
bo: !imce ཡིག་ཆ་གདམ་བྱེད་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Better Autocomplete
bo: དེ་ལས་ལེགས་པའི་རང་འགྲིག

en: Minimum number of characters to perform server polling.
          A higher value reduces server load. <em>Default: @default</em>
bo: ཞབས་ཞུ་བ་ལ་འདྲི་ཞིབ་བྱེད་པའི་ཆེས་ཉུང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།
       ཐོབ་གྲངས་ཇེ་མཐོ་གཏོང་ན་ཞབས་ཞུ་བའི་རྡོག་ཁྲེས་ཇེ་དམར་གཏོང་ཐུབ།<em>སྔར་ཡོད་དུ། @default</em>

en: Time from last key press to poll the server. A higher
          value reduces server load. <em>Default: @default</em>
bo: ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་མཐེབ་མནན་ནས་ཞབས་ཞུ་བ་ལ་འདྲི་ཞིབ་བྱས་པའི་དུས་ཚོད། ཐོབ་གྲངས་ཇེ་མཐོ་རུ་གཏོང་ན་
        ཞབས་ཞུ་བའི་རྡོག་ཁྲེས་ཇེ་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ། <em>སྔར་ཡོད་དུ། @default</em>

en: Client side timeout for a request to the server.
          <em>Default: @default</em>
bo: མཛད་སྤྱོད་པས་ཞབས་ཞུ་བ་ལ་སྐུར་བའི་རེ་ཞུའི་དུས་བཀག
          <em>སྔར་ཡོད་དུ། @default</em>

en: Result description
bo: མཇུག་འབྲས་ཞིབ་བརྗོད

en: Do not use this for CKeditor and TinyMCE fields. You will have to configure this on the wysiwyg/ckeditor profile.
bo: CKeditor དང་TinyMCE ཡི་གནས་ཁོངས་ལ་འདི་སྤྱོད་མི་རུང་། ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་ཏུ་wysiwyg ཡང་ན་ckeditor ཡི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དགོས།

en: Direct file link
bo: ཡིག་ཆའི་སྦྲེལ་ཐག་དངོས

en: Download file link
bo: ཡིག་ཆའི་ཚུར་ལེན་སྦྲེལ་ཐག

en: Entity view page
bo: ནང་དོན་གྱི་མཐོང་རིས་ངོས

en: This is the default behavior, it will insert paths
             like %example_link.<br/>These will work <strong>without the need for an input filter</strong>,
             but might fail after moving a site, or on multilingual sites.
bo: འདི་ནི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བྱ་འགུལ་ཞིག་སྟེ། དེས་སྦྲེལ་ལམ་
             དཔེར་ན་%example_link་ལྟ་བུ་ནང་འཇུག་བྱེད་ངེས།<br/>འདི་དག་གིས་<strong>ནང་འཇུག་གི་ཚག་རྒྱག་བྱེད་གང་ཡང་མི་དགོས་པར་</strong>ལག་བསྟར་བྱེད་ཐུབ།
             ཡིན་ཡང་དྲ་ཚིགས་སྤོར་བའམ་ཡང་ན་སྐད་རིགས་སྣ་མང་གི་དྲ་ཚིགས་སུ་མཁོ་འདོན་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This will insert the alias for the result item.
            <br/>The paths will be run through the <em>url()</em> function.
bo: འདིས་མཇུག་འབྲས་ཀྱི་ནང་ཚན་ལ་མིང་གཞན་འཇུག་ངེས།
            <br/>སྦྲེལ་ལམ་འདི་དག་<em>url()</em>བྱེད་ནུས་བརྒྱུད་དགོས།

en: Attributes are HTML attributes that will be attached to
          the insert plugin.
bo: མཚན་ཉིད་ནི་HTML མཚན་ཉིད་དེ། ནང་འཇུག་གི་ཟུར་སྒྲིག་ལ་
    སྦྱོར་ངེས།

en: Linkit uses !bac which may be configured with a focus on
          performance.
bo: Linkit ཡིས་!bac་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པ་དེ་ནུས་རྩལ་ཞིག་ཆེད་དུས་སྒྲིག་འགོད་
    བྱས་ཡོད་སྲིད།

en: In order to see unpublished nodes, the user must also have permissions to do so.
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་མཐོང་དགོས་ན། སྤྱོད་མཁན་ལ་ངེས་པར་ཏུ་ལག་བསྟར་བྱེད་པའི་སྤྱོད་དབང་ཡོད་དགོས།

en: A previous update may have changed the settings for the "managed file" search plugin in all your linkit profiles.
bo: སྔོན་གྱི་གསར་སྒྱུར་ཞིག་གིས་ཁྱེད་ཀྱི་linkit སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ཡོངས་སུ་ཡོད་པའི་དོ་དམ་བྱས་ཟིན་པའི་ཡིག་ཆ་ཞེས་པའི་འཚོལ་བཤེར་ཟུར་སྒྲིག་གི་སྒྲིག་འགོད་བསྒྱུར་ཚར་བ་ཡིན་སྲིད།
