Linkit (7.x-3.8) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Menu
fa: منو

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Fields
fa: فیلدها

en: Id
fa: شناسه

en: System
fa: سیستم

en: Link URL
fa: آدری پیوند

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Profile
fa: نمایه

en: Link to content
fa: پیوند به محتوا

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Relationship
fa: رابطه

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Menus
fa: منوها

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Add new profile
fa: افزودن پروفایل جدید

en: Page not found
fa: صفحه مورد نظر یافت نشد.

en: Target
fa: مقصد

en: Frontpage
fa: صفحه اول

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Weight for @title
fa: وزن @title
