List field predefined options (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Fields
it: Campi

en: Countries
it: Paesi

en: New Mexico
it: Nuovo Messico

en: North Carolina
it: Carolina del Nord

en: North Dakota
it: Nord Dakota

en: South Carolina
it: Carolina del Sud

en: South Dakota
it: Sud Dakota

en: Allowed values
it: Valori consentiti

en: US states
it: Stati degli Stati Uniti d'America
