Live Translation (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Servers
ru: Серверы

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Module
ru: Модуль

en: Up to date
ru: Актуально

en: Last update
ru: Последнее обновление

en: No update data available
ru: Информация о новых версиях не запрашивалась

en: Untranslated
ru: Не переведено

en: File %file already exists.
ru: Файл %file уже существует.

en: Unable to download and save %download_link file.
ru: Невозможно скачать и сохранить %download_link файл.

en: There is no language enabled (besides English)
ru: Нет языков (кроме английского)

en: Check the updates now.
ru: Проверить обновления

en: Project not available on server
ru: Проект недоступен на сервере

en: Project version not available on server
ru: Версия проекта недоступна на сервере

en: Outdated: !strings new strings
ru: Устарело: !strings новых строк

en: No new strings for %module.
ru: Нет новых строк для %module.

en: The translation import of %filename failed.
ru: Импорт перевода из %filename завершился неудачей.

en: The translation import of %filename was a sucess.
ru: Импорт перевода %filename прошел успешно.

en: Translation status updated to !langname
ru: Обновлено состояние перевода. Язык — !langname

en: Get a status report about available translations for your installed modules and theme
ru: Получить отчёт о состояни доступных переводов для установленных модулей и тем

en: Available translations
ru: Доступные переводы

en: Set the translation server URLs
ru: Установить адрес сервера переводов

en: Translation updates
ru: Обновления перевода

en: New translations available
ru: Доступны новые переводы

en: Update your translations easily.
ru: Легкое обновление ваших переводов.
