LiveChat (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Visibility
it: Visibilità

en: Install
it: Installa

en: Full name
it: Nominativo

en: Not configured
it: Non configurato

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.
