Livethemer (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Item
it: Elemento

en: Group
it: Gruppo

en: yes
it: sì

en: On
it: Acceso

en: Size
it: Dimensione

en: Links
it: Collegamenti

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: none
it: nessuno

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Background
it: Sfondo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: hidden
it: nascosto

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Display
it: Visualizzazione

en: Node
it: Nodo

en: Page
it: Pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Off
it: Spento

en: Comment
it: Commento

en: Heading
it: Intestazione

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Table
it: Tabella

en: Color
it: Colore

en: Repeat
it: Ripeti

en: Square
it: Quadrato

en: Position
it: Posizione

en: Lists
it: Liste

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Tabs
it: Schede

en: Font settings
it: Impostazioni caratteri

en: Bold
it: Grassetto

en: Blocks
it: Blocchi

en: Italic
it: Corsivo

en: Pager
it: Paginazione

en: Underline
it: Sottolineato

en: Fonts
it: Caratteri

en: Font Color
it: Colore font

en: The %theme theme has been enabled.
it: Il tema %theme è stato attivato.

en: The %theme theme was not found.
it: Non è stato possibile trovare il tema %theme.

en: visible
it: visibile
