Livethemer (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Item
id: Barang

en: Group
id: Grup

en: yes
id: ya

en: On
id: Pada

en: Size
id: Ukuran

en: Links
id: Tautan-tautan

en: None
id: Tiada

en: Image
id: Gambar

en: none
id: tidak ada

en: Top
id: Atas

en: Icon
id: Ikon

en: hidden
id: tersembunyi

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Display
id: Tampilan

en: no
id: tidak

en: Page
id: Halaman

en: Bottom
id: Dasar

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Heading
id: Judul

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Table
id: Tabel

en: Color
id: Warna

en: Repeat
id: Diulangi

en: Square
id: Kotak

en: Position
id: Posisi

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: Lists
id: Daftar

en: Buttons
id: Tombol

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Font settings
id: Pengaturan Font

en: Bold
id: Tebal

en: Blocks
id: Blok

en: Page width
id: Lebar halaman

en: Italic
id: Miring

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Underline
id: Garis bawah

en: Typography
id: Tipografi

en: The %theme theme has been enabled.
id: Tema %theme telah diaktifkan.

en: The %theme theme was not found.
id: Tema %theme tidak ditemukan.
