Livethemer (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Item
oc: Element

en: Group
oc: Grop

en: yes
oc: òc

en: On
oc: Activat

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: None
oc: Pas cap

en: Image
oc: Imatge

en: none
oc: pas cap

en: Background
oc: Rèireplan

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: no
oc: non

en: Node
oc: Nosèl

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Off
oc: Desactivat

en: Comment
oc: Comentari

en: Heading
oc: Entèsta

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Border
oc: Bordadura

en: Table
oc: Tablèu

en: Repeat
oc: Repetir

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Position
oc: Posicion

en: center
oc: centre

en: left
oc: equèrra

en: right
oc: dreita

en: Buttons
oc: Botons

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Tabs
oc: Onglets

en: Bold
oc: Gras

en: Blocks
oc: Blòts

en: Border Color
oc: Color de bordadura

en: Italic
oc: Italica

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Pager
oc: Paginacion

en: Underline
oc: Souligné

en: Fonts
oc: Poliças

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: The %theme theme has been enabled.
oc: S'es activat lo tèma %theme.

en: The %theme theme was not found.
oc: Impossible de trobar lo tèma %theme.

en: static
oc: estatic

en: Overline
oc: Surlinhar

en: Line-through
oc: Linha a travèrs
