Livethemer (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Group
pt: Grupo

en: yes
pt: sim

en: On
pt: Habilitado

en: Size
pt: Tamanho

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: none
pt: nenhum

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Background
pt: Fundo

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: hidden
pt: escondido

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Display
pt: Exibição

en: no
pt: não

en: Page
pt: Página

en: Bottom
pt: Inferior

en: Off
pt: Desligado

en: Comment
pt: Comentário

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Border
pt: Borda

en: Table
pt: Tabela

en: Color
pt: Cor

en: Repeat
pt: Repetir

en: Square
pt: Quadrado

en: Position
pt: Posição

en: center
pt: centro

en: left
pt: esquerda

en: right
pt: direita

en: Georgia
pt: Geórgia

en: Lists
pt: Listas

en: Buttons
pt: Botões

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Font Family
pt: Família de Fonte

en: Tabs
pt: Abas

en: Font settings
pt: Configurações da fonte

en: Bold
pt: Negrito

en: Blocks
pt: Blocos

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Italic
pt: Itálico

en: Uppercase
pt: Maiúsculo

en: Shadow
pt: Sombra

en: Pager
pt: Paginador

en: Underline
pt: Sublinhar

en: Regions
pt: Regiões

en: Fonts
pt: Fontes

en: Bar Color
pt: Cor da barra

en: Font Style
pt: Estilo de fonte

en: Font Color
pt: Cor da fonte

en: The %theme theme has been enabled.
pt: O tema %theme foi habilitado.

en: The %theme theme was not found.
pt: O tema %theme não foi encontrado.

en: static
pt: estático

en: visible
pt: visível

en: Line-through
pt: Cortado

en: Position X
pt: Posição X

en: Position Y
pt: Posição Y
