Livethemer (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (101 entries)

en: Item
ru: Элемент

en: Group
ru: Группа

en: yes
ru: да

en: On
ru: Вкл

en: Size
ru: Размер

en: Links
ru: Ссылки

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: none
ru: нет

en: Font Size
ru: Размер шрифта

en: Background
ru: Фон

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Top
ru: Вверху

en: Icon
ru: Иконка

en: hidden
ru: скрыто

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Display
ru: Отображение

en: Menu
ru: Меню

en: no
ru: нет

en: Node
ru: Материал

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Off
ru: Выкл

en: Comment
ru: Комментарий

en: Heading
ru: Заголовок

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Border
ru: Рамка

en: Table
ru: Таблица

en: Color
ru: Цвет

en: Repeat
ru: Повтор

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Square
ru: Квадратный

en: Position
ru: Позиция

en: center
ru: по центру

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: Georgia
ru: Грузия

en: Lists
ru: Списки

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Font Family
ru: Семейство шрифтов

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Font settings
ru: Настройки шрифта

en: Bold
ru: Жирный

en: Blocks
ru: Блоки

en: Page width
ru: Ширина страницы

en: Border Color
ru: Цвет границы

en: Italic
ru: Курсив

en: Uppercase
ru: Верхний регистр

en: Shadow
ru: Тени

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Underline
ru: Подчёркивание

en: Margins
ru: Отступы

en: Margin
ru: Отступ

en: Regions
ru: Области

en: Fonts
ru: Шрифты

en: Tables
ru: Таблицы

en: Lowercase
ru: Нижний регистр

en: Font Color
ru: Цвет шрифта

en: Circle
ru: Круг

en: Inside
ru: Внутри

en: Typography
ru: Типографика

en: Outside
ru: Снаружи

en: The %theme theme has been enabled.
ru: Тема %theme была включена.

en: The %theme theme was not found.
ru: Тема %theme не была найдена.

en: Wrapper
ru: Обёртка

en: visible
ru: видимый

en: Overline
ru: Линия сверху

en: Line-through
ru: Зачёркнутый

en: Padding Top
ru: Внутренний отступ Сверху

en: Padding Bottom
ru: Внутренний отступ Снизу

en: Padding Left
ru: Внутренний отступ Слева

en: Padding Right
ru: Внутренний отступ Справа

en: Margin Top
ru: Отступ Сверху

en: Margin Bottom
ru: Отступ Снизу

en: Margin Left
ru: Отступ Слева

en: Margin Right
ru: Отступ Справа

en: Horizontal Offset
ru: Горизонтальное смещение

en: Vertical Offset
ru: Вертикальное смещение

en: This block only
ru: Только этот блок

en: Blocks in this region
ru: Блоки в данной области

en: Blocks from this module
ru: Блоки для этого модуля

en: This region only
ru: Только данная область

en: This region only.
ru: Только данная область.

en: This comment only
ru: Только этот комментарий

en: Comments by this user
ru: Комментарии этого пользователя

en: This page
ru: Эта страница

en: This page only.
ru: Только эта страница.

en: About Livethemer
ru: О Livethemer

en: Livethemer Configuration
ru: Настройки Livethemer

en: Configure Livethemer
ru: Настроить Livethemer

en: Livethemer Debugging Information
ru: Отладочная Информация Livethemer

en: Livethemer debugging information.
ru: Отладочная информация Livethemer.

en: Change links.
ru: Изменить ссылки.

en: Change menu styles.
ru: Изменить стили меню.

en: User Picture
ru: Картинка Пользователя

en: Style regions.
ru: Стилизовать регионы.

en: Change typography.
ru: Изменить типографику.
