Livethemer (7.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Item
da: Element

en: Group
da: Gruppe

en: yes
da: ja

en: On
da: Tilsluttet

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: none
da: ingen

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Icon
da: Ikon

en: hidden
da: skjult

en: Dimensions
da: Dimensioner

en: no
da: nej

en: Node
da: Indholdselement

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Off
da: Afbrudt

en: Comment
da: Kommentar

en: Heading
da: Overskrift

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Border
da: Ramme

en: Table
da: Tabel

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Square
da: Kvadrat

en: Position
da: Placering

en: center
da: centreret

en: left
da: venstre

en: right
da: højre

en: Georgia
da: Georgien

en: Lists
da: Lister

en: Buttons
da: Knapper

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Font Family
da: Skriftfamilie

en: Tabs
da: Faner

en: Font settings
da: Skrifttypeindstillinger

en: Bold
da: Fed

en: Blocks
da: Blokke

en: Italic
da: Kursiv

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Underline
da: Understreg

en: Regions
da: Regioner

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Tables
da: Tabeller

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Font Color
da: Skriftfarve

en: Typography
da: Typografi

en: The %theme theme has been enabled.
da: Temaet %theme er blevet aktiveret.

en: The %theme theme was not found.
da: Temaet %theme blev ikke fundet.

en: static
da: statisk

en: visible
da: synlig

en: Overline
da: Overstregning

en: Line-through
da: Overstregning
