Livethemer (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (66 entries)

en: Item
fr: Élément

en: Group
fr: Groupe

en: yes
fr: oui

en: On
fr: Activé

en: Size
fr: Taille

en: Links
fr: Liens

en: None
fr: Aucun(e)

en: none
fr: aucun(e)

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Icon
fr: Icône

en: hidden
fr: caché

en: Display
fr: Affichage

en: no
fr: non

en: Node
fr: Nœud

en: Bottom
fr: Bas

en: Off
fr: Désactivé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Heading
fr: Entête

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Border
fr: Bordure

en: Table
fr: Tableau

en: Color
fr: Couleur

en: Repeat
fr: Répéter

en: Padding
fr: Remplissage

en: Square
fr: Carré

en: center
fr: centre

en: left
fr: gauche

en: right
fr: droite

en: Georgia
fr: Géorgie

en: Lists
fr: Listes

en: Buttons
fr: Boutons

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Font Family
fr: Famille de fonte

en: Tabs
fr: Onglets

en: Font settings
fr: Paramètres de police

en: Bold
fr: Gras

en: Blocks
fr: Blocs

en: Page width
fr: Largeur de la page

en: Italic
fr: Italique

en: Uppercase
fr: Majuscule

en: Shadow
fr: Ombre

en: Pager
fr: Pagination

en: Underline
fr: Souligner

en: Margins
fr: Marges

en: Margin
fr: Marge

en: Regions
fr: Régions

en: Fonts
fr: Polices de caractères

en: Tables
fr: Tableaux

en: Font Style
fr: Style de police de caractères

en: Lowercase
fr: Minuscules

en: Font Color
fr: Couleur de Police

en: Circle
fr: Cercle

en: Inside
fr: Intérieur

en: Typography
fr: Typographie

en: Outside
fr: Extérieur

en: The %theme theme has been enabled.
fr: Le thème %theme a été activé.

en: The %theme theme was not found.
fr: Le thème %theme n'a pas été trouvé.

en: static
fr: statique

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: Overline
fr: Surligner

en: Line-through
fr: Ligne à-travers
