Livethemer (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Item
hi: वस्तु

en: Group
hi: समूह

en: yes
hi: हां

en: On
hi: चालू

en: Size
hi: आकार

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Image
hi: चित्र

en: none
hi: कोई नहीं

en: Top
hi: ऊपर

en: Icon
hi: चिन्ह

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Menu
hi: सूची

en: no
hi: नहीं

en: Node
hi: नोड

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Bottom
hi: तल

en: Off
hi: बंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Table
hi: तालिका

en: Color
hi: रंग

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Square
hi: वर्ग

en: Position
hi: स्थान

en: Georgia
hi: जॉर्जिया

en: Lists
hi: सूचियों

en: Buttons
hi: बटन

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Pager
hi: पेजर
