Livethemer (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (56 entries)

en: Item
vi: Mục

en: Group
vi: Nhóm

en: yes
vi: có

en: On
vi: Bật

en: Size
vi: Dung lượng

en: Links
vi: Các liên kết

en: None
vi: Không có

en: Image
vi: Ảnh

en: none
vi: không có

en: Font Size
vi: Cỡ chữ

en: Background
vi: Nền

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Top
vi: Đầu

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: hidden
vi: ẩn

en: Dimensions
vi: Kích thước

en: Display
vi: Hiển thị

en: no
vi: không

en: Page
vi: Trang

en: Bottom
vi: Cuối

en: Off
vi: Tắt

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Normal
vi: Bình thường

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Border
vi: Biên

en: Table
vi: Bảng

en: Color
vi: Màu sắc

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Position
vi: Vị trí

en: left
vi: trái

en: right
vi: phải

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Font Family
vi: Họ phông

en: Bold
vi: In Đậm

en: Blocks
vi: Khối

en: Italic
vi: In Nghiêng

en: Uppercase
vi: Chữ hoa

en: Pager
vi: Phân trang

en: Underline
vi: Gạch chân

en: Margin
vi: Lề

en: Regions
vi: Các vùng

en: Fonts
vi: Phông chữ

en: Font Color
vi: Màu chữ

en: Circle
vi: Vòng tròn

en: The %theme theme has been enabled.
vi: Giao diện %theme đã được bật.

en: The %theme theme was not found.
vi: Không tìm thấy giao diện %theme.

en: auto
vi: tđộng

en: visible
vi: hiện

en: underline
vi: gạch dưới

en: Font variant
vi: Biến thể phông chữ

en: Horizontal Offset
vi: Hiệu số ngang

en: Vertical Offset
vi: Hiệu số dọc

en: Disc
vi: Đĩa
