Livethemer (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Item
hu: Tétel

en: Group
hu: Csoport

en: yes
hu: igen

en: On
hu: Be

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: Image
hu: Kép

en: none
hu: nincs

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Top
hu: Teteje

en: Icon
hu: Ikon

en: hidden
hu: rejtett

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Menu
hu: Menü

en: no
hu: nem

en: Node
hu: Tartalom

en: Page
hu: Oldal

en: Bottom
hu: Alja

en: Off
hu: Ki

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Heading
hu: Címsor

en: Normal
hu: Általános

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Border
hu: Keret

en: Table
hu: Táblázat

en: Color
hu: Szín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Padding
hu: Belső margó

en: Square
hu: Négyzet

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: center
hu: közép

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Lists
hu: Listák

en: Buttons
hu: Gombok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Tabs
hu: Fülek

en: Font settings
hu: Betűkészlet beállítások

en: Bold
hu: Vastag

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Page width
hu: Oldalszélesség

en: Italic
hu: Dőlt

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Pager
hu: Lapozó

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Margins
hu: Margók

en: Regions
hu: Régiók

en: Text Align
hu: Szöveg igazítása

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Circle
hu: Kör

en: Typography
hu: Tipográfia

en: The %theme theme has been enabled.
hu: %theme smink engedélyezve lett.

en: The %theme theme was not found.
hu: %theme smink le lett tiltva.

en: static
hu: állandó

en: Wrapper
hu: Befoglaló

en: visible
hu: látható

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás
