Livethemer (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (63 entries)

en: Item
pl: Element

en: Group
pl: Grupa

en: yes
pl: tak

en: On
pl: Włączony

en: Size
pl: Rozmiar

en: Links
pl: Odnośniki

en: None
pl: Brak

en: Image
pl: Obraz

en: none
pl: brak

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: no
pl: nie

en: Node
pl: Węzeł

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Comment
pl: Komentarz

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Normal
pl: Zwykły

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Border
pl: Obramowanie

en: Table
pl: Tabela

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Square
pl: Kwadrat

en: Position
pl: Pozycja

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Lists
pl: Listy

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Font settings
pl: Ustawienia czcionki

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Blocks
pl: Bloki

en: Page width
pl: Szerokość strony

en: Italic
pl: Kursywa

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Shadow
pl: Cień

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Margin
pl: Margines

en: Regions
pl: Regiony

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: The %theme theme has been enabled.
pl: Skórka %theme została włączona.

en: The %theme theme was not found.
pl: Skórka %theme nie została znaleziona.

en: static
pl: statyczne

en: visible
pl: widoczny

en: Overline
pl: Nadkreślenie

en: Line-through
pl: Przekreślienie
