Livethemer (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Item
ro: Produs

en: Group
ro: Grup

en: yes
ro: da

en: On
ro: Pornit

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: none
ro: nimic

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: hidden
ro: ascuns

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Display
ro: Afișaj

en: Menu
ro: Meniu

en: no
ro: nu

en: Node
ro: Nod

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Off
ro: Oprit

en: Comment
ro: Comentariu

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Table
ro: Tabel

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Position
ro: Poziție

en: Lists
ro: Liste

en: Buttons
ro: Butoane

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Font Family
ro: Familie font

en: Tabs
ro: Taburi

en: Font settings
ro: Setări font

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Italic
ro: Cursiv

en: Shadow
ro: Umbră

en: Pager
ro: Paginator

en: Underline
ro: Subliniat

en: The %theme theme has been enabled.
ro: Tema %theme a fost activată.

en: The %theme theme was not found.
ro: Tema %theme nu a fost găsită.

en: visible
ro: vizibil
