Livethemer (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Item
tr: Öğe

en: Group
tr: Grup

en: yes
tr: evet

en: On
tr: Açık

en: Size
tr: Boyut

en: Links
tr: Bağlantılar

en: None
tr: Hiçbiri

en: Image
tr: Resim

en: none
tr: hiçbiri

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: hidden
tr: gizli

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Display
tr: Gösterim

en: Menu
tr: Menü

en: no
tr: hayır

en: Node
tr: Düğüm

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Off
tr: Kapalı

en: Comment
tr: Yorum

en: Heading
tr: Başlık

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Link Color
tr: Bağlantı Rengi

en: Table
tr: Tablo

en: Color
tr: Renk

en: Square
tr: Kare

en: Position
tr: Konum

en: center
tr: orta

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Lists
tr: Listeler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Font settings
tr: Yazı tipi ayarları

en: Bold
tr: Koyu

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Italic
tr: Eğik

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Bar Color
tr: Ürün Kodu Çizgi Rengi

en: The %theme theme has been enabled.
tr: %theme teması etkinleştirildi.

en: The %theme theme was not found.
tr: %theme teması bulunamadı.

en: visible
tr: görünür
