Locale automatic import (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Import
fr: Importer

en: Machine readable name
fr: Nom système

en: Import translation
fr: Importer une traduction

en: Starting import
fr: Début de l'importation

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
fr: Les chaînes du fichier transféré remplacent celles existantes alors que les nouvelles sont ajoutées. Les pluriels sont mis à jour.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
fr: Les chaînes existantes et les pluriels sont conservés, seules les nouvelles chaînes sont ajoutées.
