Locale automatic import (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Administration
id: Administrasi

en: Import
id: Impor

en: Modules
id: Modul

en: Module
id: Modul

en: Machine readable name
id: Nama yang bisa dibaca mesin

en: Import translation
id: Impor terjemahan

en: Starting import
id: Mulai mengimpor

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
id: Kalimat-kalimat di dalam file upload menggantikan yang sudah ada, yang baru ditambahkan. Format jamak diperbarui.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
id: Kalimat-kalimat yang ada dan bentuk jamak disimpan, hanya kalimat baru ditambahkan.
