Locale automatic import (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Administration
it: Amministrazione

en: Import
it: Importa

en: Modules
it: Moduli

en: Module
it: Modulo

en: Mode
it: Modalità

en: Import translation
it: Importa traduzione

en: Starting import
it: Inizio importazione

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
it: Le stringhe nel file caricato sostituiscono quelle esistenti, le nuove stringhe vengono aggiunte. Le forme plurali vengono aggiornate.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
it: Le stringhe esistenti e le forme plurali vengono conservate, sono aggiunte solo le nuove stringhe.
