Locale automatic import (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Administration
nl: Beheer

en: Import
nl: Importeren

en: Mode
nl: Modus

en: Machine readable name
nl: Systeemnaam

en: Import translation
nl: Vertaling importeren

en: Starting import
nl: Import wordt voorbereid

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
nl: Tekenreeksen in het geïmporteerde bestand vervangen bestaande versies, nieuwe worden toegevoegd. De meervoudsvorm wordt bijgewerkt.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
nl: Bestaande tekenreeksen en meervoudsvormen blijven behouden, nieuwe worden toegevoegd.
