Locale Translation Context (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: edit
nl: bewerken

en: String
nl: Tekenreeks

en: Languages
nl: Talen

en: locale
nl: lokalisatie

en: Text group
nl: Tekstgroep

en: Exported %locale translation file: %filename.
nl: %locale vertalingsbestand is geëxporteerd: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
nl: Vertalingsbestand geëxporteerd: %filename.

en: No strings available.
nl: Geen tekenreeksen beschikbaar.

en: Multilingual - Internationalization
nl: Meertalig - Internationalisering
