Location (7.x-3.0-alpha4) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Development
lt: Plėtojimas

en: Is
lt: Yra

en: None
lt: Joks

en: Country
lt: Šalis

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Default
lt: Numatytasis

en: Display Settings
lt: Rodymo nustatymai

en: Advanced search
lt: Išplėsta paieška

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Options
lt: Nustatymai

en: Node
lt: Mazgas

en: Location
lt: Vieta

en: Widget
lt: Valdiklis

en: Phone
lt: Telefonas

en: Address
lt: Adresas

en: Method
lt: Būdas

en: Allow
lt: Leisti

en: Location name
lt: Vietovės pavadinimas

en: Street
lt: Gatvė

en: Additional
lt: Papildoma informacija

en: City
lt: Miestas

en: Postal code
lt: Pašto kodas

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: State/Province
lt: Valstija/Provincija

en: Street location
lt: Gatvės vieta.

en: Collapsible
lt: Sustumiamas

en: Collapsed
lt: Suskleistas

en: Fax number
lt: Fakso numeris

en: Phone number
lt: Telefono numeris

en: Germany
lt: Vokietija

en: China
lt: Kinija

en: Pitcairn Islands
lt: Pitkerno salos

en: Source
lt: Šaltinis

en: Search options
lt: Paieškos pasirinkimai

en: Postal Code
lt: Pašto kodas

en: Country code
lt: Šalies kodas

en: Please select
lt: Prašome pasirinkti

en: Is not one of
lt: Nėra vienas iš

en: The street address of the selected location.
lt: Pažymėtos vietovės gatvės adresas.

en: The longitude of the selected location.
lt: Pažymėtos vietos ilguma.

en: Current coordinates
lt: Dabartinės koordinatės

en: Check this box to delete this location.
lt: Pažymėkite šį langelį, jei norite ištrinti vietą.

en: Both street and additional
lt: Gatvė ir papildoma informacija kartu

en: Street only
lt: Tik gatvė

en: Additional only
lt: Tik papildoma informacija

en: Is one of
lt: Yra vienas iš
