Location (7.x-3.0-alpha9) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: None
cy: Dim

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Advanced search
cy: Chwiliad uwch

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Node
cy: Nod

en: Location
cy: Lleoliad

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Method
cy: Dull

en: Allow
cy: Caniatau

en: Location name
cy: Enw lleoliad

en: e.g. a place of business, venue, meeting point
cy: e.e. safle busnes, cyfeiriad, man cyfarfod

en: Street
cy: Stryd

en: Additional
cy: Ychwanegol

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: State/Province
cy: Sir

en: Collapsible
cy: Plygadwy

en: Collapsed
cy: Wedi cwympo

en: Location #%number
cy: Lleoliad Rhif %number

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Germany
cy: yr Almaen

en: China
cy: Tseina

en: Please select
cy: Dewiswch

en: Is not one of
cy: Ddim yn un o

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Allow multiple terms per argument.
cy: Caniatau termau lluosog i bob arg.
