Location (7.x-3.0-rc5) - en to uk translation catalogue (111 entries)

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: None
uk: Немає

en: Country
uk: Країна

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Location
uk: Місце розташування

en: Street
uk: Вулиця

en: Additional
uk: Додатково

en: City
uk: Місто

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Province
uk: Область

en: Country Name
uk: Назва країни

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Province name
uk: Назва області/провінції

en: Country name
uk: Назва країни

en: Location Name
uk: Назва місця

en: Moskva
uk: Московська область

en: Location Entity
uk: Сутність місця розташування

en: Provide information about Location field to Entity module.
uk: Надає інформацію про поле Місце розташування до модуля Сутність

en: Tokens related to location.
uk: Замінники, пов'язані з місцем розташування.

en: The location for this node.
uk: Місце розташування для цього матеріалу.

en: The location for this user.
uk: Місце розташування для цього користувача.

en: The email address of the selected location.
uk: Електронна адреса для вибраного місця розташування

en: Location Email address (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
uk: Електронна адреса місця розташування (якщо у матеріалі декілька місць розташування, N є ітерацію, що починається з 0)

en: Location Email
uk: Електронна адреса місця розташування

en: Allows you to add an email address to a location.
uk: Робить можливим додавати до місця розташування електронної адреси

en: Subfield: @label
uk: Підполе: @label

en: Adygeya, Respublika
uk: Адигея, Республіка

en: Bashkortostan, Respublika
uk: Башкортостан, Республіка

en: Buryatiya, Respublika
uk: Бурятія, Республіка

en: Altay, Respublika
uk: Алтай, Республіка

en: Dagestan, Respublika
uk: Дагестан, Респубіка

en: Ingushetiya, Respublika
uk: Інгушетія, Республіка

en: Kabardino-Balkarskaya Respublika
uk: Кабардино-Балкарська Республіка

en: Kalmykiya, Respublika
uk: Калмикія, Республіка

en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
uk: Карачаєво-Черкеська республіка

en: Kareliya, Respublika
uk: Карелія, Республіка

en: Komi, Respublika
uk: Комі, Республіка

en: Mariy El, Respublika
uk: Марій Ел, Республіка

en: Mordoviya, Respublika
uk: Мордовія, Республіка

en: Sakha, Respublika [Yakutiya]
uk: Саха (Якутія), Республіка

en: Severnaya Osetiya-Alaniya, Respublika
uk: Північна Осетія-Аланія, Республіка

en: Tatarstan, Respublika
uk: Татарстан, Республіка

en: Tyva, Respublika [Tuva]
uk: Тива (Тува), Республіка

en: Udmurtskaya Respublika
uk: Удмурдська Республіка

en: Khakasiya, Respublika
uk: Хакасія, Республіка

en: Chechenskaya Respublika
uk: Чеченська Республіка

en: Chuvashskaya Respublika
uk: Чуваська Республіка

en: Altayskiy kray
uk: Алтайський край

en: Krasnodarskiy kray
uk: Краснодарський край

en: Krasnoyarskiy kray
uk: Красноярський край

en: Primorskiy kray
uk: Приморський край

en: Stavropol'skiy kray
uk: Ставропольський край

en: Khabarovskiy kray
uk: Хабаровський край

en: Amurskaya oblast'
uk: Амурська область

en: Arkhangel'skaya oblast'
uk: Архангельська область

en: Astrakhanskaya oblast'
uk: Астраханська область

en: Belgorodskaya oblast'
uk: Білгородська область

en: Bryanskaya oblast'
uk: Брянська область

en: Vladimirskaya oblast'
uk: Владимирська область

en: Volgogradskaya oblast'
uk: Волгоградська область

en: Vologodskaya oblast'
uk: Вологодська область

en: Voronezhskaya oblast'
uk: Воронезька область

en: Ivanovskaya oblast'
uk: Іванівська область

en: Irkutskaya oblast'
uk: Іркутська область

en: Kaliningradskaya oblast'
uk: Калінінградська область

en: Kaluzhskaya oblast'
uk: Калузька область

en: Kamchatskiy kray
uk: Камчатський край

en: Kemerovskaya oblast'
uk: Кемеровська область

en: Kirovskaya oblast'
uk: Кіровська область

en: Kostromskaya oblast'
uk: Костромська область

en: Kurganskaya oblast'
uk: Курганська область

en: Kurskaya oblast'
uk: Курська область

en: Leningradskaya oblast'
uk: Ленінградська область

en: Lipetskaya oblast'
uk: Ліпецька область

en: Magadanskaya oblast'
uk: Магаданська область

en: Moskovskaya oblast'
uk: Московська область

en: Murmanskaya oblast'
uk: Мурманська область

en: Nizhegorodskaya oblast'
uk: Ніжегородська область

en: Novgorodskaya oblast'
uk: Новгородська область

en: Novosibirskaya oblast'
uk: Новосибірська область

en: Omskaya oblast'
uk: Омська область

en: Orenburgskaya oblast'
uk: Оренбурзька область

en: Orlovskaya oblast'
uk: Орловська область

en: Penzenskaya oblast'
uk: Пензенська область

en: Permskiy kray
uk: Пермський край

en: Pskovskaya oblast'
uk: Псковська область

en: Rostovskaya oblast'
uk: Ростовська область

en: Ryazanskaya oblast'
uk: Рязанська область

en: Samarskaya oblast'
uk: Самарська область

en: Saratovskaya oblast'
uk: Саратовська область

en: Sakhalinskaya oblast'
uk: Сахалінська область

en: Sverdlovskaya oblast'
uk: Свердловська область

en: Smolenskaya oblast'
uk: Смоленська область

en: Tambovskaya oblast'
uk: Тамбовська область

en: Tverskaya oblast'
uk: Тверська область

en: Tomskaya oblast'
uk: Томська область

en: Tul'skaya oblast'
uk: Тульська область

en: Tyumenskaya oblast'
uk: Тюменська область

en: Ul'yanovskaya oblast'
uk: Ульянівська область

en: Chelyabinskaya oblast'
uk: Челябінська область

en: Yaroslavskaya oblast'
uk: Ярославська область

en: Sankt-Peterburg
uk: Санкт-Петербург

en: Yevreyskaya avtonomnaya oblast'
uk: Єврейська автономна область

en: Nenetskiy avtonomnyy okrug
uk: Ненецький автономний округ

en: Khanty-Mansiyskiy avtonomnyy okrug-Yugra
uk: Ханти-Мансійський автономний округ-Югра

en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
uk: Чукотський автономний округ

en: Yamalo-Nenetskiy avtonomnyy okrug
uk: Ямало-Ненецький автономний округ

en: Zabaykal'skiy kray
uk: Забайкальський край
