Location (7.x-3.1) - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Email address
cs: E-mail

en: Development
cs: Vývoj

en: Is
cs: Je

en: None
cs: Žádné

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Configure
cs: Nastavení

en: Options
cs: Možnosti

en: Node
cs: Uzly

en: Location
cs: Místo

en: Is not
cs: Není

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Method
cs: Metoda

en: Allow
cs: Povolit

en: Location name
cs: Název místa

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: Postal code
cs: PSČ

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Collapsible
cs: Sbalitelné

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Fax number
cs: Číslo faxu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Germany
cs: Německo

en: China
cs: Čína

en: Pitcairn Islands
cs: Pitcairnovy ostrovy

en: Source
cs: Zdroj

en: User locations
cs: Umístění uživatelů

en: Search options
cs: Možnosti hledání

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Country code
cs: Kód země

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: Please select
cs: Prosím vyberte

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Current coordinates
cs: Současné souřadnice

en: User-submitted
cs: Zadáno uživatelem

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
cs: Pokud si přejete vložit vlastní zeměpisnou šířku a délku můžete tak učinit výše. Pokud necháte políčka prázdná, pokusíme se je určit z vámi zadané adresy. Pro znovuurčení správné polohy z adresy, pokud třeba změníte adresu, vymažte hodnoty těchto polí.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
cs: Vaši polohu můžete určit kliknutím do mapy, nebo tažením značky. Pro vyčištění polohy a její rekalkulaci klikněte na značku.

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Allow multiple terms per argument.
cs: Povolit více hodnot pro každý argument

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Location Name
cs: Název místo
