Location (7.x-3.4-beta1) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Email address
id: Alamat email

en: Development
id: Pengembangan

en: Is
id: Adalah

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Location
id: Lokasi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Is not
id: Bukan

en: Widget
id: Piranti

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Method
id: Metode

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Location name
id: Nama lokasi

en: Street
id: Jalan

en: Additional
id: Tambahan

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Fax number
id: Nomor fax

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Germany
id: Jerman

en: American Samoa
id: Samoa Amerika

en: China
id: Cina

en: Pitcairn Islands
id: Kepulauan Pitcairn

en: Source
id: Sumber

en: User locations
id: Lokasi Anggota

en: Province
id: Provinsi

en: Display style
id: Gaya tampilan

en: Select
id: Pilih

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Location province cache cleared.
id: Cache alamat provinsi telah dibersihkan.
