Location (7.x-3.5) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Development
fa: توسعه

en: Is
fa: هست

en: None
fa: هیچ

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Node
fa: محتوا

en: Location
fa: مکان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Widget
fa: ساختار

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Method
fa: روش

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Fax number
fa: شماره فکس

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Germany
fa: آلمان

en: American Samoa
fa: ساموآی آمریکا

en: China
fa: چین

en: Georgia
fa: گرجستان

en: Guam
fa: گوام

en: Marshall Islands
fa: جزایر مارشال

en: Northern Mariana Islands
fa: جزایر ماریانای شمالی

en: Palau
fa: پالائو

en: Pitcairn Islands
fa: جزایر پیتکرن

en: Puerto Rico
fa: پورتوریکو

en: Source
fa: منبع

en: Units
fa: واحدها

en: Search options
fa: اختیارات جستجو

en: Display style
fa: شیوه‌ی نمایش

en: Select
fa: انتخاب

en: Country code
fa: کد کشور

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Maximum number of locations
fa: حداکثر تعداد مناطق

en: Is not one of
fa: نیست یکی از

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Is one of
fa: یکی از
