Location (7.x-3.6-rc1) - en to kn translation catalogue (98 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Display Settings
kn: <b>ಪ್ರದರ್ಶಕದ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು</b>

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Allow
kn: ಅನುಮತಿಸಿ

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Coordinates
kn: ನಿರ್ದೇಶಾಂಕಗಳು

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: American Samoa
kn: ಅಮೆರಿಕನ್ ಸಮೊವ

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Guam
kn: ಗುವಾಮ್

en: Marshall Islands
kn: ಮಾರ್ಶಲ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Northern Mariana Islands
kn: ನಾರ್ತರ್ನ್ ಮಾರಿಯಾನ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Palau
kn: ಪಲಾವು

en: Puerto Rico
kn: ಪೋರ್ಟೊ ರಿಕೊ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Alabama
kn: ಅಲಬಾಮ

en: Alaska
kn: ಅಲಸ್ಕಾ

en: Arizona
kn: ಅರಿಝೋನಾ

en: Arkansas
kn: ಅರ್ಕನ್ಸಾಸ್

en: California
kn: ಕ್ಯಾಲಿಫೋರ್ನಿಯಾ

en: Colorado
kn: ಕೊಲರಾಡೊ

en: Connecticut
kn: ಕನೆಕ್ಟಿಕಟ್

en: Delaware
kn: ಡೆಲಾವೇರ್

en: Florida
kn: ಫ್ಲೋರಿಡಾ

en: Hawaii
kn: ಹವಾಯಿ

en: Idaho
kn: ಇದಾಹೊ

en: Illinois
kn: ಇಲ್ಲಿನೋಯಿಸ್

en: Iowa
kn: ಅಯೋವ

en: Kansas
kn: ಕನ್ಸಾಸ್

en: Kentucky
kn: ಕೆಂಟುಕಿ

en: Louisiana
kn: ಲೌಸಿಯಾನ

en: Maine
kn: ಮೈನಿ

en: Maryland
kn: ಮೇರಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Massachusetts
kn: ಮಸಾಚುಯೆಟ್ಸ್‍

en: Michigan
kn: ಮಿಶಿಗನ್

en: Minnesota
kn: ಮಿನೆಸೋಟಾ

en: Mississippi
kn: ಮಿಸಿಸಿಪ್ಪಿ

en: Missouri
kn: ಮಿಸೌರಿ

en: Montana
kn: ಮೊಂಟಾನ

en: Nebraska
kn: ನಬ್ರಾಸ್ಕಾ

en: Nevada
kn: ನೆವೆಡಾ

en: New Hampshire
kn: ನ್ಯೂ ಹ್ಯಾಂಪ್‍ಶೈರ್

en: New Jersey
kn: ನ್ಯೂ ಜರ್ಸಿ

en: New Mexico
kn: ನ್ಯೂ ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: North Carolina
kn: ನಾರ್ತ್ ಕರೋಲಿನಾ

en: North Dakota
kn: ನಾರ್ತ್ ಡಕೋಟಾ

en: Ohio
kn: ಓಹಿಯೊ

en: Oklahoma
kn: ಓಕ್ಲಹಾಮ

en: Oregon
kn: ಒರೆಗಾನ್

en: Pennsylvania
kn: ಪೆನಿನ್‍ಸಿಲ್ವೇನಿಯಾ

en: Rhode Island
kn: ರೋಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: South Carolina
kn: ಸೌತ್ ಕೆರೊಲಿನಾ

en: South Dakota
kn: ಸೌತ್ ಡಕೋಟ

en: Tennessee
kn: ಟೆನಿಸೀ

en: Texas
kn: ಟೆಕ್ಸಾಸ್

en: Utah
kn: ಯುಟಾ

en: Vermont
kn: ವೆರ್ಮೌಂಟ್

en: Virginia
kn: ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: West Virginia
kn: ವೆಸ್ಟ್‍ ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: Wisconsin
kn: ವಿಸ್ಕನ್‍ಸಿನ್

en: Shanxi
kn: ಶಾಂಕ್ಸಿ

en: Liaoning
kn: ಲಿಯೋನಿಂಗ್

en: Jilin
kn: ಜಿಲಿನ್

en: Heilongjiang
kn: ಹೀಲಿಂಯಾಂಗ್‍ಜಿಯಾಂಗ್

en: Jiangsu
kn: ಜಿಯಾಂಗ್ಸು

en: Zhejiang
kn: ಝೆಜಿಯಾಂಗ್

en: Anhui
kn: ಆನ್‍ಹುಯಿ

en: Fujian
kn: ಫುಜ್ಯಾನ್

en: Shandong
kn: ಶಾಂಗ್‌ಡಾಂಗ್

en: Henan
kn: ಹೆನಾನ್

en: Hubei
kn: ಹ್ಯೂಬೈ

en: Hunan
kn: ಹುನಾನ್

en: Guangdong
kn: ಗುವಾಂಗ್‍ಡಾಂಗ್

en: Guangxi
kn: ಗ್ವಾಂಗ್ಸಿ

en: Hainan
kn: ಹೈನನ್

en: Sichuan
kn: ಸಿಚುವಾನ್

en: Guizhou
kn: ಗಿಝೌ

en: Yunnan
kn: ಯುನಾನ್

en: Shaanxi
kn: ಶಾಂಕ್ಸಿ

en: Gansu
kn: ಗಾನ್ಸು

en: Xinjiang
kn: ಕ್ಸಿನ್‍ಜಿಯಾಂಗ್

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Origin
kn: ಮೂಲ
