Location (7.x-3.6-rc1) - en to lv translation catalogue (92 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Email address
lv: E-pasta adrese

en: Development
lv: Izstrāde

en: Is
lv: Ir

en: None
lv: Nav

en: Country
lv: Valsts

en: Weight
lv: Svars

en: Name
lv: Nosaukums

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Display Settings
lv: Attēlojuma uzstādījumi

en: Advanced search
lv: Paplašinātā meklēšana

en: Unknown
lv: Nezināms

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Options
lv: Iespējas

en: Node
lv: Mezgls

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: Fields
lv: Lauki

en: Widget
lv: Logrīks

en: Phone
lv: Telefona numurs

en: Fax
lv: Faks

en: Address
lv: Adrese

en: Method
lv: Veids

en: Allow
lv: Atļaut

en: Street
lv: Iela

en: Additional
lv: Papildus

en: City
lv: Pilsēta

en: Postal code
lv: Pasta indekss

en: State/Province
lv: Novads

en: Collapsible
lv: Savēršams

en: Fax number
lv: Faksa numurs.

en: Phone number
lv: Telefona numurs

en: Germany
lv: Vācija

en: American Samoa
lv: Amerikāņu Samoa

en: China
lv: Ķīna

en: Georgia
lv: Gruzija

en: Guam
lv: Guama

en: Marshall Islands
lv: Māršala salas

en: Northern Mariana Islands
lv: Ziemeļu Marianas salas

en: Pitcairn Islands
lv: Pitkērnas Salas

en: Puerto Rico
lv: Puertoriko

en: Virgin Islands
lv: Virdžīnu salas

en: Source
lv: Avots

en: Units
lv: Vienības

en: Search options
lv: Meklēšanas iespējas

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Alaska
lv: Aļaska

en: Arkansas
lv: Arkanzasa

en: California
lv: Kalifornija

en: Colorado
lv: Kolorado

en: Connecticut
lv: Konektikuta

en: Delaware
lv: Delavera

en: Hawaii
lv: Havaju salas

en: Idaho
lv: Aidaho

en: Illinois
lv: Ilinoisa

en: Iowa
lv: Aiova

en: Kansas
lv: Kanzasa

en: Kentucky
lv: Kentuki

en: Louisiana
lv: Luiziāna

en: Maine
lv: Mena

en: Maryland
lv: Marilenda

en: Massachusetts
lv: Masačūsetsa

en: Michigan
lv: Mičigana

en: Minnesota
lv: Minesota

en: Mississippi
lv: Misisipi

en: Missouri
lv: Misūri

en: New Hampshire
lv: Ņūhempšīra

en: New Jersey
lv: Ņūdžersija

en: New Mexico
lv: Ņūmeksika

en: New York
lv: Ņujorka

en: North Carolina
lv: Ziemeļkarolīna

en: North Dakota
lv: Ziemeļdakota

en: Oregon
lv: Oklahoma

en: Pennsylvania
lv: Pensilvānija

en: Rhode Island
lv: Rodailenda

en: South Carolina
lv: Dienvidkarolīna

en: South Dakota
lv: Dienvidkarolīna

en: Tennessee
lv: Tenesī

en: Texas
lv: Teksasa

en: Utah
lv: Jūta

en: Vermont
lv: Vērmonta

en: Virginia
lv: Virdžīnija

en: Washington
lv: Vašingtona

en: West Virginia
lv: Rietumvirdžīnija

en: Wisconsin
lv: Viskonsina

en: Wyoming
lv: Vaiominga

en: Country code
lv: Valsts kods

en: Selection type
lv: Izvēlēšanās veids

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Is not one of
lv: Nav viens no

en: Autocomplete
lv: Automātiskā pabeigšana

en: Is one of
lv: Ir viens no

en: Dropdown
lv: Nolaižamā izvēlne
