Location (7.x-3.7) - en to vi translation catalogue (66 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Development
vi: Phát triển

en: Is
vi: Là

en: None
vi: Không có

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Default
vi: Mặc định

en: Advanced search
vi: Tìm kiếm nâng cao

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Main settings
vi: Các thiết lập chính

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Location
vi: Vị trí

en: Fields
vi: Các trường

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Fax
vi: Điện thư

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Method
vi: Phương thức

en: Allow
vi: Cho phép

en: Street
vi: Đường

en: City
vi: Thành phố

en: Postal code
vi: Mã bưu điện

en: State/Province
vi: Tỉnh/Thành

en: Collapsible
vi: Có thể thu gọn

en: Collapsed
vi: Đã thu hẹp

en: Fax number
vi: Số fax

en: Phone number
vi: Số điện thoại

en: Germany
vi: Đức

en: Source
vi: Nguồn

en: Units
vi: Đơn vị

en: Search options
vi: Các tùy chọn tìm kiếm

en: Province
vi: Tỉnh

en: Select
vi: Chọn

en: Alaska
vi: A-la-x-ca

en: Postal Code
vi: Mã bưu điện

en: Edit node
vi: Sửa node

en: Shanxi
vi: Sơn Tây

en: Liaoning
vi: Liêu Ninh

en: Jilin
vi: Cát Lâm

en: Heilongjiang
vi: Hắc Long Giang

en: Jiangsu
vi: Giang Tô

en: Zhejiang
vi: Chiết Giang

en: Anhui
vi: An Huy

en: Fujian
vi: Phúc Kiến

en: Shandong
vi: Sơn Đông

en: Henan
vi: Hà Nam

en: Hubei
vi: Hồ Bắc

en: Hunan
vi: Hồ Nam

en: Guangdong
vi: Quảng Đông

en: Guangxi
vi: Quảng Tây

en: Hainan
vi: Hải Nam

en: Sichuan
vi: Tứ Xuyên

en: Guizhou
vi: Quý Châu

en: Yunnan
vi: Vân Nam

en: Shaanxi
vi: Thiểm Tây

en: Gansu
vi: Cam Túc

en: Xinjiang
vi: Tân Cương

en: Is not one of
vi: Không là một trong

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: mi
vi: dặm

en: Is one of
vi: Là một trong

en: Distance unit
vi: Đơn vị khoảng cách

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
vi: Gặp lỗi khi xử lý @operation với tham số: @args
