Location Region (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Is
ja: である

en: Country
ja: 国

en: Region
ja: リージョン

en: Location
ja: 場所

en: Is not
ja: でない

en: State/Province
ja: 都道府県

en: Select
ja: 選択

en: Selection type
ja: 選択タイプ

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Dropdown
ja: ドロップダウン
