Location Region (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Is
id: Adalah

en: Country
id: Negara

en: Region
id: Wilayah

en: Location
id: Lokasi

en: Is not
id: Bukan

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Select
id: Pilih

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Dropdown
id: Menu tarik turun
