Location Region (7.x-1.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Is
uk: Є

en: Country
uk: Країна

en: Region
uk: Область

en: Location
uk: Місце розташування

en: Is not
uk: Не є

en: Phone
uk: Телефон

en: Fax
uk: Факс

en: NOT LISTED
uk: НЕ ПЕРЕЛІЧЕНО

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Department
uk: Відділ

en: Select
uk: Вибір

en: Selection type
uk: Тип вибору

en: District
uk: Район

en: Is not one of
uk: Жоден з

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Is one of
uk: Один з

en: Dropdown
uk: Випадний список

en: Governorate
uk: Губернаторство
