Location Map (7.x-2.5) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Edit
pl: Edytuj

en: View
pl: Widok

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Location map
pl: Mapa lokalizacji

en: Map type
pl: Typ mapy

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Zoom level
pl: Poziom przybliżenia

en: Address of your location
pl: Adres twojej lokalizacji

en: Map zoom level
pl: Przybliżenie mapy

en: Geographical coordinates
pl: Współrzędne geograficzne

en: Save new location and zoom level
pl: Zapisz nową lokalizację i przybliżenie.

en: Our Location
pl: Nasza lokalizacja

en: The description that will be shown when a user clicks on the marker. If this field is empty, the address will be used.
pl: Opis wyświetlany kiedy użytkownik kliknie na marker. Jeżeli pole jest puste wyświetlony będzie adres.

en: map page
pl: strony mapy

en: Location information
pl: Informacje o lokalizacji

en: Enter your address separated by commas. This will be sent to Google for geocoding to determine the geographical coordinates of your location. Include any suitable from: # Street, Suburb, City, Region/State, Postcode/Zip, Country.
pl: Wprowadź adres(y) oddzielone przecinkami. Zostaną one wysłane do Google w celu określenia współrzędnych twojego położenia. Należy podać w miarę możliwości: ulicę, dzielnicę, miasto, województwo, kod pocztowy, kraj.

en: Map Width
pl: Szerokość mapy

en: Map Height
pl: Wysokość mapy

en: Additional information (displayed above map)
pl: Dodatkowa informacja (wyświetlana nad mapą)

en: Additional information (displayed below map)
pl: Dodatkowa informacja (wyświetlana pod mapą)

en: Additional text to show above the image
pl: Dodatkowy tekst do wyświetlenia nad obrazem

en: administer locationmap
pl: zarządzaj locationmap

en: Configure Location Map.
pl: Konfiguruj mapę z lokalizacją.

en: Location Map
pl: Mapa z lokalizacją

en: Block map width
pl: Szerokość bloku mapy

en: Block map height
pl: Wysokość bloku mapy

en: Static image
pl: Statyczny obraz

en: Interactive map
pl: Interaktywna mapa
