Log entity (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Log
pt: Registo

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Created
pt: Criado

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar %title?

en: Done
pt: Operação concluída

en: Owner
pt: Proprietário

en: Clone
pt: Clonar

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
pt: Prefira as substituições de texto-prima para o texto para evitar problemas com as entidades HTML!

en: @type %title has been deleted.
pt: @type %title foi eliminado.
