Log entity (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Done
it: Fatto

en: Owner
it: Proprietario

en: Clone
it: Clona

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
it: È preferibile utilizzare una stringa di testo semplice (raw-text) per evitare problemi con la sintassi HTML!

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Reschedule
it: Riprogrammare

en: Log type
it: Tipo di registrazione

en: Save log
it: Salva registrazione

en: %title was deleted.
it: %title è stato cancellato.

en: Add log
it: Aggiungi registrazione

en: Mark this log as done.
it: Contrassegna questa registrazione come completata.
