Log entity (7.x-1.11) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Are you sure you want to delete %title?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu %title?

en: Clone
cy: Clôn

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: @type %title has been deleted.
cy: Mae @type %title wedi cael ei ddileu.
