Log entity (7.x-1.3) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Log
ca: Registre

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Created
ca: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: Done
ca: Fet

en: Owner
ca: Propietari

en: Clone
ca: Clona

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Changed
ca: Canviat

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ca: Es prefereix text simple per evitar problemes amb entitats HTML!

en: @type %title has been deleted.
ca: @type %title ha estat eliminat.
