Log entity (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Created
da: Oprettet

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Done
da: Færdig

en: Owner
da: Ejer

en: Clone
da: Klon

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
da: Brug erstatninger med ren tekst for at undgå problemer med HTML-elementer.

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: Reschedule
da: Omplanlæg
