Log entity (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Created
id: Dibuat

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Done
id: Selesai

en: Owner
id: Pemilik

en: Clone
id: Kloning

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.
