Log entity (7.x-1.9) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Log
fr: Journal

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Logs
fr: Journaux

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Created
fr: Créé

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Done
fr: Terminé

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Clone
fr: Cloner

en: Created date
fr: Date de création

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Changed
fr: Modifié

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
fr: Préférez les substitutions par texte brut (raw) pour éviter les problèmes dûs aux entités HTML !

en: @type %title has been deleted.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été supprimé.

en: Log ID
fr: Identifiant (ID) du journal

en: Reschedule
fr: Replanifier

en: Authorize
fr: Autoriser

en: Log type
fr: Type de journal
