Log entity (7.x-1.14) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Logs
hi: लॉग

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
hi: HTML संस्थाओं के साथ समस्याओं से बचने के लिए पाठ के लिए राव-टेक्स्ट प्रतिस्थापन पसंद करते हैं!

en: @type %title has been deleted.
hi: @type %title मिटाया गया
