Log entity (7.x-1.13) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Done
nl: Gereed

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Log ID
nl: Log-ID

en: Reschedule
nl: Opnieuw inplannen

en: Authorize
nl: Autoriseren

en: Log type
nl: Logboektype

en: Add log
nl: Log toevoegen

en: Log status
nl: Statuslog
